Jordania – sprawdź co warto zobaczyć?

Camel wearing harness by ancient building, Petra, Jordan, jordan

Jordania – sprawdź co warto zobaczyć?

Jeśli szukasz przygód i wyjątkowego sposobu na zobaczenie Bliskiego Wschodu, rozważ wycieczkę do Jordanii. Ten mały kraj znajduje się we wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Graniczy z Irakiem, Syrią, Izraelem i Egiptem. Jego stolicą jest Amman.

Po przybyciu do Ammanu, masz wiele opcji rzeczy do zrobienia i miejsc na pobyt. Możesz również wybrać się na wycieczkę po kraju, która obejmuje przystanki w starożytnych miejscach, takich jak Petra i Jerash.

Oprócz Petry, jest wiele innych wspaniałych miejsc do odwiedzenia w Jordanii, w tym Jerash, Wadi Rum, Ajloun, Salt i Morze Martwe. Istnieje również kilka niesamowitych zabytków do zobaczenia w obszarze Akaby, w tym Hotel Królowej Zatoki i Meczet Króla Husajna.

Przykład Jordanii, która odniosła sukces w branży turystycznej, pokazuje, że destynacja może przyciągać turystów nawet przy jej skromnych rozmiarach. Wizyta w Jordanii daje możliwość poznania bogatej historii tego kraju, jego zróżnicowanej kultury i pięknych krajobrazów.

Petra – jeden z cudów Świata

Jedną rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy jesteś w Jordanii, jest wizyta w Petrze. Petra to starożytne miasto wykute w skale na zboczu góry w Jordanii. Miasto zostało zbudowane przez Nabatejczyków ponad 1000 lat temu i jest jednym z siedmiu cudów świata. Jeśli planujesz wybrać się do Petry najlepiej przyjechać w gorącym okresie między marcem a majem. W tym czasie temperatury mogą osiągnąć ponad 40 stopni Celsjusza (104 stopnie Fahrenheita), więc będzie o wiele bardziej komfortowo podczas zwiedzania Petry. Podczas pobytu w Petrze upewnij się, że jesteś nawodniony, ponieważ w ciągu dnia może być tam dość gorąco, więc upewnij się, że zabrałeś ze sobą dużo wody.