Jak zabezpieczyć piwnicę

5
(1)
Namiar rzeczy w domu nigdy nie jest korzystny. Zajmowanie miejsca i zbieranie kurzu to tylko niektóre z problemów, jakie sprawiają. Czasem jednak nie sposób pozbyć się niektórych pamiątek czy kolekcji. Sentyment niekiedy uniemożliwia rozstanie się z niektórymi przedmiotami, przez co ich ilość w mieszkaniu stale rośnie. Tu z pomocą przychodzi nam antresola, poddasze lub piwnica. Trzymanie rzeczy w piwnicy to sposób szczególnie popularny w dużych miastach. Mały metraż mieszkań zmusza mieszkańców do umieszczenia niektórych rzeczy w komórce.

W piwnicach zazwyczaj jest sucho, jednak zdarza się, że do przechowywanych rzeczy może dostać się wilgoć. Warto wcześniej zadbać o pakunki i odpowiednio je zabezpieczyć. Niezbędna może okazać się do tego zwykła folia bąbelkowa. Nie tylko zabezpieczy książki czy płyty przed wilgocią, ale również ochroni je w trakcie transportu po piętrach. Naczynia, pamiątki czy nawet sprzęt elektroniczny, dokładnie zapakowane w folię, mogą bez problemu przeleżeć w piwnicy przez długi okres. Folia to także sposób na uniknięcie zebrania się kurzu na przechowywanych pamiątkach lub kolekcjach.

Dobrze zabezpieczona za pomocą hydroizolacji piwnica to idealne miejsce na przechowywanie roweru. Nie musi on zajmować cennego miejsca w domu ani niszczeć na balkonie. Rowery przechowywane mogą być w specjalnych pokrowcach z materiałów syntetycznych. Bez problemu mogą w ten sposób zostać przechowane przez najzimniejsze zimowe miesiące, aby znów służyć swoim właścicielom na wiosnę.

Piwnica to również doskonałe miejsce na przechowywanie przetworów domowej roboty. Słoiki z dżemami czy ogórkami należy jednak przechowywać w szafce, szczelnie owinięte w folię. W przeciwnym razie będzie zbierał się na nich kurz. Panująca w piwnicy temperatura pozwoli przechowywać przetwory w nienaruszonym stanie przez długi okres. Pamiętajmy, że w piwnicy nie musi panować bałagan. Wystarczy zadbać o odpowiednią ilość kartonów i szafek, na których będą one ustawione.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz